Drive Chain Sprockets For Honda CBR300R 2015-2020 41201-K33-D00 23801-KYJ-940
Product categories
- ATV Parts (9159)
- Bicycle Parts (29)
- Car Parts (5797)
- CV Axle (705)
- Drift trike Parts (2)
- Garden Parts (4)
- Go Kart Parts (523)
- Golf Cart Parts (2947)
- Lawn Mower Parts (7958)
- Minibike Parts (418)
- Motorboat Parts (7)
- Motorcycle Parts (4911)
- Mower Accessories (6)
- OEM Parts (1365)
- Other Parts (488)
- Scooter Parts (64)
- Snowmobile Parts (626)
- Tractor Parts (1198)
- Truck Parts (64)
- UTV Parts (2049)
Product tags
axle
Axle Housings & Parts
ball joint
bearing
belt
bracket
brake cable
brake disc
brake disk
brake pads
bushing
bushing block
carburetor
car lamp
car light
centrifugal clutch
clutch
clutch cable
dipstick
disc-brake
disc brakes
disk brake
drive belt
front fork
gasket
holder
ignition coil
ignition spark booster
john deere l130 parts
Lamps
Lift Kit
Lights
liner bushing
lining
lowering kit
protective cover
seat
shaft
shock absorber
sleeve bushing
switch
throttle cable
tool
washer
water pump
SKU
Category Motorcycle Parts
Tag sprocket
Premium Quality Replacement Part
Drive Chain Sprockets
Compatible With Honda Models :
CB300F 2015-2018
CBR300R 2015-2020
Order Includes :
1 x Rear Sprocket : 41201-K33-D00
Width : 6.5mm – 0.25 in
Inner Diameter : 120mm – 4.72 in
Outer Diameter : 138mm – 5.43 in
Number Of Teeth : 36 Tooth 520 Pitch
1 x Front Sprocket : 23801-KYJ-940, 23801-KYJ-901, 23801-KYJ-900, 41201-K33-D00
Width : 7.10mm – 0.27in
Inner Diameter : 20.57mm – 0.80 in
Outer Diameter : 76.21mm – 3 in